Noorte arenguprogramm SPIN tõmbas esimesele hooajale joone alla

18/06/2020

Tagasi

Läbi jalgpallimängu koolinoortele sotsiaalseid oskusi õpetavas arenguprogrammis SPIN osales lõppenud kooliaastal paarkümmend kuni 12aastast Pärnu last. Mullu septembris alanud ja eile, 17. juunil, Tõrvas peetud miniturniiriga 2019/2020 hooajale joone alla tõmmanud SPIN-programmiga soovib Pärnu linnavalitsus kindlasti edasi minna.
2015. aastal alguse saanud SPIN-programmi eesmärk on ennetada laste ja noorte riskikäitumist ning pakkuda lastele võimalust osaleda tasuta jalgpallitreeningutel, millele lisanduvad spetsiaalselt programmi jaoks koostatud sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi arendavad töötoad. Lapsi suunatakse ja õpetatakse läbi jalgpallimängu teistega koostööd tegema, arendama enesekontrolli, juhtima oma emotsioone, lahendama konflikte ja seadma omale eesmärke, mille poole pürgida.
Peale koolide ja omavalitsuse, panustavad programmi politsei, noortekeskused, tugi- ja lastekaitsespetsialistid ning SPIN-programmi eestvedajad.
Pärnus tegelesid SPIN-programmi lastega terve õppeaasta iganädalaselt Vapruse jalgpallitreener Siim-Sten Palm ning programmi siinne koordinaator ja eluoskuste treener Ingrid Meerbach, kellega ühines aegajalt ka noorsoopolitseinik.
Programmis osalevad noored valiti välja koolide, linnavalitsuse ja SPIN-programmi eestvedajate koostööna.
Sügisel, kui SPIN programmi jalgpallitreeningud algasid, oli osalejaid 30 ringis. Neist jäid pidevalt trennis käima pooled lapsed.
Töö lastega jätkus ka eriolukorra ajal, ükski laps sellal programmis osalemisest ei loobunud. Kui tavaliselt toimusid kolm korda nädalas Pärnu Tammsaare koolis jalgpallitrennid (soojal ajal õues “puuris” ja külmal ajal võimlas), siis eriolukorranädalatel kolis tegevus internetti.
Augusti keskpaigas alustatakse SPIN programmi tegevustega uuesti. Septembrist novembrini võetakse gruppi vastu uusi lapsi.
2020. aastal toetab Pärnu linn Pärnu SPIN-programmi 18 500 euroga, kaasrahastajad on Euroopa Sotsiaalfond ja siseministeerium. Programmi elluviimist toetavad ka UEFA Foundation for Children, Briti Nõukogu ja SA Heateo Mõjufond.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background