Muusikal “Oliver Twist” toetab Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskust

26/02/2019

Tagasi

Järgmisel nädalal Endla Teatris esietenduv Jarek Kasari muusikal „Oliver Twist“ toetab Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskust. Iga ostetud pileti hinnast annetatakse 50 senti tugikeskuse tegevuse toetuseks.
Charles Dickensi ühe tuntuima romaani värske lavaversioon viib vaatajad 1830. aastate Inglismaale ning vaatab selle põhja- ja pealiskihtide elu vaestemajas kasvanud 11-aastase orvu Oliver Twisti silmade läbi. Salapärase päritoluga Oliver on sõnaosav ja nutikas poiss, kelle seiklused ja tee õnnele saavad alguse hetkel, mil vaestemaja hooldaja ta surnumatjale abiliseks müüb. Saatusel on poisi jaoks varuks aga mitmeid keerdkäike ning nii jõuab Oliver peagi Londonisse, kus kohtub taskuvaraste jõugu ja nende juhi Faginiga ning tunneb esimest korda elus, et ka tema on midagi väärt. Londoni tänavail õnne otsides puutub poiss kokku erinevate ühiskonnakihtidega ning lõpuks selgub tõde ka tema päritolu kohta.

Oliver Twisti kehastavad Hans-Martti Mägar või Paul Samuel Vihmar, Fagini rollis astub lavale Jüri Vlassov, kes on üle mitme aasta taas Endlas, teistes rollides on Silver Kaljula, Meelis Rämmeld, Ott Raidmets, Priit Loog, Carmen Mikiver, Tambet Seling, Lauri Kink, Nils Mattias Steinberg, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald, Carita Vaikjärv jpt. „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar, laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane, alusteose autor Charles Dickens, alusteose tõlkija Koidu Reim, kunstnik on Rosita Raud, valguskunstnik Margus Vaigur, koreograafid Rauno Zubko ja Siim Praats ning lauluõpetaja Elo Kesküla.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background