Matusetoetust hakatakse maksma lahkunu elukoha järgi

08/02/2019

Tagasi

Pärnu linnavolikogu muutis senist sotsiaaltoetuste korda ja otsustas, et matusetoetust hakatakse maksma lahkunu elukoha järgi.
Varem lähtuti Pärnus seisukohast, et toetust vajab matuse korraldaja, mitte lahkunu. Kuna seadus võimaldas toetust maksta nii surnu kui matuse korraldaja elukoha põhjal, tekkis üle Eesti segadus, sest erinevates omavalitsustes maksti toetust erinevate põhimõtete järgi.
Linnavalitsus leidis, et ehkki toetuse maksmine matuse korraldaja elukohast lähtudes on loogiline ja seaduslik, pole mõistlik jätkata Pärnus teistmoodi kui enamikes teistes Eesti omavalitsustes. Kolmandal päeval pärast 07.02.19 vastu võetud määruse Riigi Teatajas avaldamist hakatakse Pärnus matusetoetust maksma lahkunu, mitte matuse korraldaja elukohta arvestades.
Matusetoetuse suuruseks on 250 eurot ja seda on võimalik taotleda kuni kuue kuu jooksul pärast Pärnu linnas (sealhulgas osavaldades) elanud inimese surma. Toetust makstakse tuhastamise ja/või matmise korraldajale, taotlus koos vajalike juhistega on avaldatud Pärnu linna koduleheküljel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background