Maanteemuuseum ootab Ladast lugusid ja fotosid

08/07/2020

Tagasi

Eesti Maanteemuuseum tähistab 25. juulil oma sünnipäeval ka 50 aasta möödumist VAZ 2101 Žiguli ehk Lada ja rahvakeeli Kopika seeriatootmise algusest. Selleks puhuks valmib nostalgiline näitus, mille tarbeks ootab muuseum fotosid ja lugusid mälestustest, sündmustest ja sõitudest, mis Ladaga seoses meenuvad.
1970. aastal alustas Volga autotehas Žigulide tootmist. Auto sai nime lähikonnas asuvate Žiguli mägede järgi. Kui masinaid hakati eksportima, nimetati automark ümber Ladaks, kuna seda nime oli välismaalastel kergem hääldada. Selle aasta kevadel täitus esimeste Ladade tootmisest 50 aastat. Tänaseks on autost saanud pärl autohuviliste kogudes, kus auto igale detailile pööratakse suurt tähelepanu ning taastamis- ja remonttöid tehakse erilise hoole ja armastusega.
Näitusele on oodatud nii aastakümnete tagused lood auto ostmisest ja üheskoos läbitud kilomeetritest kui ka tänapäevased kogemused väärika masina taastamisest ja hobiautondusest. Ühtmoodi oluline on nii põnev foto, mõnelauseline kirjeldus autoga seotud emotsioonist kui pikem mälestuslugu. Väärtuslikud on nii erilised kui ka tavalised lood.
Saadetud fotodest ja lugudest valmib näitus, mida saab näha muuseumi sünnipäeval, 25. juulil. Tulevikus kasutatakse kogutud materjale eesti autokultuuri uurimisel ja vahendamisel.
Maanteemuuseum ootab lugusid ja fotosid aadressil annika.kupits@mnt.ee hiljemalt 13. juuliks.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background