Maailma riigid otsivad lahendust ühekordsete plasttoodete probleemile

11/03/2019

Tagasi

Täna Keenia pealinnas Nairobis algaval ÜRO keskkonnaassambleel otsivad ligi 5000 delegaati 173st riigist Eesti keskkonnaministri Siim Kiisleri juhtimisel lahendusi, kuidas vähendada kogu maailmas ühekordsete plasttoodete kasutamisest tingitud keskkonna saastamist ja leevendada muid globaalseid keskkonnaprobleeme.
Lisaks ühekordsetele plasttoodetele on keskkonnaassamblee arutelude fookuses keskkonnaandmete korrastamine ja nende kõigile kättesaadavas tegemine.
Oma ÜRO keskkonnaassamblee eesistumise perioodil on Eesti pühendunud innovatsiooni tähtsustamisele ja uudsete lahenduste levitamisele. Sellega püütakse ÜRO liikmesriike ärgitada võtma kasutusele keskkonnahoidlikke uuenduslikke lahendusi, ennekõike tehnoloogilisi.
Ka tänavusel keskkonnaassambleel on kohal kolm Eesti ettevõtet, kes tutvustavad oma tegevust „Sustainable Innovation EXPO-l“. Nendeks on innovaatiline puidumõõtmise rakendus Timbeter OÜ, kestliku moetööstuse edendaja Reet Aus ning Eesti keskkonnaandmete lipulaev Eesti Keskkonnauuringute Keskus.
Assamblee kõrgetasemelise osa avab Kiisler neljapäeval, 14. märtsil koos Keenia presidendi Uhuru Kenyatta ja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga. Kulmineerub kohtumine reedel, mil võetakse vastu ÜRO liikmesriikide keskkonnaministrite ühine poliitiline kokkulepe.
ÜRO Keskkonnaassamblee on kõrgeim maailma keskkonnaküsimuste otsustamise foorum, mis koguneb igal paaritul aastal Keenias Nairobis. Keskkonnaassamblee presidendina vastutab Kiisler strateegiliste ja poliitiliselt oluliste keskkonnaotsuste ettevalmistamise eest ning täna alanud assamblee juhtimise eest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background