Loengusari „Pärnu ja Pärnumaa ajaloo uurimisest“ alustab sügisese hooajaga

26/09/2018

Tagasi

4. oktoobril kell 15.30 oodatakse kõiki huvilisi Pärnu Muuseumisse, kus C.R. Jakobsoni mitmekülgsetest tegevusvaldkondadest, tema perest ja Kurgja talust räägib C.R Jakobsoni Talumuuseumi juhataja Monika Jõemaa.
Carl Robert Jakobson (1841-1882) oli eesti esimene teadlik põllumees, poliitik, rahvavalgustaja, ajakirjanik, eestlaste rahvusliku liikumise üks armastatumaid juhte.
Pärnu Muuseum korraldab loenguõhtuid Pärnu ja Pärnumaa õpetajatele ja huvilistele. Loengud kätkevad endas piirkonna ajaloo tutvustamist ja identiteedi kinnistamist. Loengusari on eelkõige suunatud õpetajatele, kuid oodatud ka kõik teised ajaloohuvilised väljastpoolt õppeasutusi. Eesmärgiks on paikkonna ajaloolise kultuuriloo ja muuseumi töövaldkondade tutvustamine ning täiendkoolituse pakkumine piirkonna kooliõpetajatele. Loengumaterjalid on abiks riiklike õppekavade mitmekesistamisel.
Loengusarja teine moodul leiab aset oktoobrist detsembrini 2018. aastal. Moodul koosneb kolmest loengust. Loengud on mõeldud õpetajatele täiendkoolitusena ja Pärnu Muuseum omab õigust väljastada loengusarja lõppedes igale koolituse läbinud õpetajale tunnistus.
Pärnu Muuseum väljastab loengusarja lõppedes ühe mooduli kõikidest loengutest osavõtjatele tunnistuse ja ainepunktid 0,5 EAP ulatuses.
Täiendkoolitusel osalevatele õpetajatele on loengutes osalemine tasuta, teistele huvilistele näitusepiletiga.

1.novembril räägib Elmar Trink L. Koidula ja J.V. Jannseni elust ja tööst ning 22. novemberil on teemaks Paul Keres ja ettekandega esineb majandusteadlane Erik Terk.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background