Linnavalitsus uuendab mänguväljakuid ja parke

24/04/2019

Tagasi

Pärnu linnavalitsus on sel aastal uuendanud Munamäe pargi mänguväljakut ja püstitanud Pilli parki jõulinnaku, värske ilme on saanud Koidula ja Brackmanni pargi pingid.
Munamäe pargi lastealal vahetati välja väikelaste karussell, paigaldati mootorratta- ja rohutirtsukujuline vedrukiik, kaks torufoni, ronimiskera, ema ja lapse kiik ja tasakaalurada. Üksteisest 25 meetri kaugusel asuvate torufonide abil saavad lapsed omavahel rääkida, tasakaalurajal on viis erinevat tasakaaluelementi.
Lisaks uuendati Munamäe pargis pinke, paigaldati uued prügikastid ja parandati mänguväljaku aktaktsioonide turvaalasid. Kavas on peenra kiviümbrist parandada.
Jaansoni raja ääres asuvasse Pilli parki püstitati koostöös Eesti Olümpiakomitee ja Coca-colaga jõulinnak, kus saab teha jõu- ja venitusharjutusi. Jõulinnaku kõrvale pandi kaks väikelaste kiiku, karussell ja vedrukiik.
Koidula ja Brackmanni pargis vahetati välja 19 pingi laudis ning puhastati ja värviti pinkide metallosa. Uuendatud pingid on õrnalt roosaka tooniga. Plaanis on korrastada Koidula monumendi juures asuvaid roosipeenraid.
Jakobsoni pargis on tööd alles ees. Pergola kujundatakse ümber, teokarbikujulised pingid puhastatakse ja pannakse neile uus laudis. Istutamisalad täidetakse kõrreliste, rododendronite ja hortensiatega.
Supeluse tänava ja Tammsaare puiestee nurgalt rannahooneni ulatuvas pargiosas on puidust terrass asendatud kiviparketiga. Terrassile paigaldatakse kohvik.
Rannahoone juures asuval laste mänguväljakul on uuendatud peenraala ja lapsevanemad saavad nüüd selle ääres istuda. Samasugused istmetega peenraalad on rannahoone ja Hedoni vahel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background