Linnavalitsus soovib ühendada Pärnu kunstide maja ja Pärnu kunstikooli

31/03/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku ühendada Pärnu kunstide maja ja Pärnu kunstikool ning asutada nende baasil uus huvihariduskool. Kool hakkab kandma nime Pärnu kunstide kool ning alustab tööd 1. septembrist 2020.
Pärnu kunstide majas (asukohaga Pühavaimu 8) õpib täna 534 õpilast tantsu, kunsti, muusika ja teatri suundadel. Õppetöö on korraldatud stuudiotes.
Pärnu kunstikool on 236 õpilase ja 15 täiskasvanud õppijaga huvikool, mis annab kunstiõpet Pärnu keskuslinnas aadressil Paul Kerese 3 ja käsitööõpet Tõstamaa alevikus aadressil Varbla mnt 24.
Nii kunstide maja kui kunstikool on orienteeritud suuresti samale sihtgrupile, pakkudes õpet osaliselt kattuvatel huvialadel.
Pärnu linnavalitsuse hinnangul on otstarbekas liita need huviharidusasutused üheks tervikuks, senisest mitmekülgsemat õpet võimaldavaks kultuurihuvihariduskeskuseks.
Pärnu abilinnapea Varje Tipu sõnul pöörab uus loodav huvikool senisest rohkem tähelepanu hariduslõimele ja paindlikele õppimisvõimalustele.
Abilinnapea sõnutsi väärib esile toomist seegi, et kahe kooli ühendamise idee tuli loomerahvalt endalt.
Ühtegi eriala kahe kooli ühendamisel ei kao, õpet jätkatakse senistel huvialadel, kuid lisandub ka uusi võimalusi.
Loodava huvikooli struktuur jaguneb üldjuhtimise ja nelja õppetooli vahel, milleks on kujutava kunsti ja käsitöö õppetool, muusika õppetool, tantsu õppetool ja teatri õppetool.
Pärnu kunstide maja ja Pärnu kunstikooli õpilased jätkavad 1. septembrist õpet Pärnu kunstide kooli õpilastena. Kehtima jäävad täna kehtivad õppetasud.
Mõlema kooli töötajad lähevad Pärnu kunstide kooli üle vastavalt töölepingu seadusele. Uut kooli hakkab juhtima Pärnu kunstide maja praegune direktor Kristel Kallau.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background