Linnavalitsus jäi Pärnu Vee tööga rahule

14/05/2019

Tagasi

Kuigi AS Pärnu Vesi lõpetas 2018. aasta majandusaasta 14 213 euro suuruse kahjumiga, jäi Pärnu linnavalitsus ettevõtte tööga rahule.
Raamatupidamislikult tekkinud kahjum kaeti eelmiste perioodide jaotamata kasumist, mis on pärast 2018. aasta majandusaasta aruande kinnitamist linnavalitsuses 32 263 704 eurot.
Ettevõtte kasum tootmistegevusest oli mullu 2 209 300 eurot. Seda on rohkem kui eelmisel aastal, kahjum tekkis Audru ja Paikuse osavalla varade üleandmise tõttu. Tulu oli Audrust ja Paikuselt varem laekunud, raamatupidamislik kahjum pole reaalne raha.
Pärnu Vee juhatuse liikme Leho Võrgu sõnul jälgib ettevõte peamisi tegevusnäitajaid. Nendeks on vee kvaliteet, ammutatud vee hulk, veekadu, veevõrgu lekked, kanalisatsiooni ummistused ja purunemised, saastetonnide ja reoveesette tonnide hulk, puhastatud reovee ja sademevee hulk, klientide ja töötajate rahulolu, kraanivee joojate osakaal ning kaugloetavate veemõõtjate osakaal. Viimaste osakaal kasvas mullu hüppeliselt, eesmärgiks on 2028. aastaks kõik veemõõtjad kaugloetavatega asendada.
Investeeringuid tehti eelmisel aastal 1,97 miljoni euro ulatuses, tänavu on neid kavas teha nelja miljoni eest. Vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinda pole lähiajal kavas tõsta.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background