Linnaorkestri hooaja avakontserdil tuleb esiettekandele Rein Rannapi oboekontsert

13/09/2019

Tagasi

Pärnu Linnaorkester avab oma XXVI hooaja teisipäeval, 24.septembril kell 19 Pärnu kontserdimajas. Soleerib oboemängija Riivo Kallasmaa, juhatab värske peadirigent Kaspar Mänd.
Avateosena kõlab kontserdil tänavuse juubilari Tõnu Kõrvitsa põhjamaine orkestriteos “Hümnid virmalistele”.
Tõelise kompvekina on kavas aga Rein Rannapi oboekontsert, mis on valminud koostöös solist Riivo Kallasmaaga. Karismaatiline helilooja ja pianist armastab piiride kompimist ning on aegade jooksul katsetanud klaveri erinevaid võimalusi. Tema kuulajasõbralik, heakõlaline helikeel on saanud mõjutusi väga erinevatest žanritest ja heliloojana on ta oskuslikult need eeskujud omavahel kokku sulatanud.
Erakordne on see, et Rein Rannap on sel korral klaverile selja pööranud, pühendades uue teose hoopis oboele ja tehes seade orkestrile. Eesti heliloojad on oboele kirjutanud teoseid ülivähe (Alo Põldmäe oboekontsert ja Enn Vetemaa oboekontsertiino), mistõttu on tegemist muusikaloolise sündmusega.
Solist Riivo Kallasmaa on Eesti noorema põlvkonna üks juhtivaid oboemängijaid, paljunõutud solist ja kammermuusik. Kallasmaa sõnul on esiettekandele tulev teos kirjutatud heas koostöös. Projekti lõpuvastuvõtul tekkis mõlemapoolne arusaamine, et tuleb kirjutada oboekontsert.
Lisaks Rannapile ja Kõrvitsale, tuleb uue hooaja avakontserdil ettekandele ka üks klassikalise muusika nurgakividest, Mozarti viimane ehk Jupiteri sümfoonia.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background