Laupäeval toimub Pärnus neljas Rõõmsate Laste Festival

17/07/2019

Tagasi

Sel laupäeval, 20. juulil toimub Pärnu rannapargis juba neljas Rõõmsate Laste Festival. Sündmus pakub igal aastal ühiseid elamusi peredele, kes saavad osaleda õpitubades ja muudes arendavates tegevustes, tutvuda Eesti lastetoodete disainiga, nautida mitmekülgset lavaprogrammi, maitsvat toitu ja palju muud.
Festivali peakorraldaja Kati Ruubeli sõnul on sel aastal osa festivalist pühendatud emakeele aastale, seetõttu asub alal esmakordselt Raamatupesa.
Teiseks suuremaks uuenduseks on sel aastal perepuhkuse ala, kus saab kohalike turismiasutuste asemel tutvuda hoopis Ida-Virumaa perepuhkuse võimalustega.
Nagu igal aastal kombeks on festivali alal ligi 100 erinevat tegevust ja töötuba, kus pered saavad koos tegutseda, meisterdada, midagi uut õppida või vahvaid mälestusi koguda.
Lisaks tegevustele on taas kõikidele huvilistele avatud Eesti suurim kodumaiste lastetoodete disainiturg ning ka lavaprogramm on eeskujulik. Sel aastal saab laval näha teiste hulgas näiteks Stefanit ja Ott Leplandi. Ürituse avab aga meie enda festivali uus laul „Imeline ilmaruum“, mida esitavad laulu loojad Laura Junson ja Erko Niit. Õhtu lõpetavad aga Lottemaa etendus „Batsill“ ning suur lõpushow teadusteatrilt Kvark.
Sel aastal paluvad korraldajad ka külastajatel pöörata rohkem tähelepanu prügi sorteerimisele festivali alal. Samuti soovitavad korraldajad toitlustajatel pakkuda toitu biolagunevatelt nõudelt ning kohapeal ei lubata müüa jooke plastikkõrtega. Olemas on ka tasuta joogivesi ning ka laste nõudelaenutus, et vähendada ühekordsete nõude kasutamist.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background