Laupäeval näeb ooperit “Pilvede värvid”

12/02/2019

Tagasi

Pärnu kontserdimaja lavale jõuab Rasmus Puuri eesti keelne eesti ooper “Pilvede värvid”.
Ooper räägib murrangulistest aegadest Eesti ajaloos ning peegeldab ühe pere loo kaudu paljude Eesti perede lugusid aastatel 1987–1993. Idee põhineb Jaan Kruusvalli 1983. aasta näidendil „Pilvede värvid“, mis käsitleb eestlaste põgenemist kodumaalt Teise maailmasõja sündmuste keerises. Aeg ei ole Eestist lahkumise puhul aga määrav – mindi sõjaajal, põgeneti Nõukogude okupatsiooni eest ning välismaale siirdutakse massiliselt ka nüüd, vabaduse päevil. Ooper püstitab küsimusi, kelle jaoks vaba Eesti taastati, kui kõik ka nüüd välismaale ihkavad? Miks kaob hoolivus ja ühtehoidmine nii ruttu ja algab igaüks-enda-eest tegutsemine?
Noor autor Rasmus Puur, kes on sündinud samal ajastul arvab, et ehk aitab ooper nooremal publikul ja tema eakaaslastel seda aega paremini mõista ning vanemale põlvkonnale pakub äratundmisrõõmu ja nostalgiat.
“Pilvede värvid” on Rahvusooper Estonia lavale seadnud Roman Baskin. 2017. aastal pälvis Juuli Lill Eesti Teatri Aastapreemia muusikaauhinna traagilise Maria veenva kehastamise eest ning koos Mati Turiga Georg Otsa nimelise auhinna peaosatäitmise eest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background