Lastepargis särab peagi helkuripuu

25/09/2019

Tagasi

Pärnu linnavalitsus, Tre Raadio ja Pärnu politseijaoskond jätkavad “Helkuripuu” projekti avades teisipäeval, 1. oktoobril kell 12 Pärnu kesklinnas Lastepargis traditsioonilise helkuripuu.
Helkuripuu avamine stardib keskpäeval mägimänni ehtimisega. Helkurid riputavad puu külge Lõvi Leo, Vabakooli 5. klassi õpilased, Pärnu Vapruse esindusmeeskonna ja Pärnu Sadama pallurid ning linnavalitsuse, raadio ja politseijaosakonna esindajad.
Viiendat aasta toimuva aktsiooni mõte on pöörata tähelepanu ohutule liiklemisele, rõhutada helkuri kandmise vajalikkust ning muuta selle väikese elupäästja kinkimine ja jagamine lihtsaks ning mugavaks. On ju helkuri kandmine pimedal ajal jalakäijale kohustuslik nii valgustatud kui valgustamata teel.
Kel on võimalik kaaskodanikega helkureid jagada, võib ise Rüütli tänava ääres kasvava männi külge helkuri riputada. Kel aga helkurit vaja, saab selle puult võtta. Aeg-ajalt täiendavad puukese helkurivaru ka raadio, linna ja politseiosakonna töötajad.
Pärnu helkuripuu projekti eestvedaja, Tre raadio saatejuhi ja toimetaja Regina Jaaksoni sõnutsi on suvepealinnast alguse saanud helkuripuude ehtimise aktsioon kasvanud iga-aastaseks üle-eestiliseks ettevõtmiseks.
“Kui ma mõned aastad tagasi nägin, et Raplas ehiti Helkuripuud, tegin Rapla vallale ja Pärnu linnale ettepaneku, et võiksime seda samal ajal teha. Sellest ettepanekust järgmisel aastal ehtisid lisaks Pärnule ja Raplale samal ajal oma kodukohas helkuripuid mitmed asutused Kesk-Eestis ja mullu oli meil üle-eestiline ühisaktsioon “100 helkuripuud Eesti 100. sünnipäevaks”,” meenutas Jaakson.
Läinud aasta 8. oktoobril riputas helkureid puudele üle Eesti 170 kogukonda.
Ka sel aastal kutsub Jaakson kõiki eraisikuid, ettevõtteid ja omavalitsusi avama oma kodukohas helkuripuu.
Oma helkuripuu lisada siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRuf-noMJgDl58-uO-nTRyyOoYeTvt8u-p2VNcfRfi-eUnXQ/viewform

Oleks äärmiselt tore, kui 1. oktoobril lööks üle Eesti särama väga palju helkuripuid,” märkis Jaakson.
Pärnu Lastepargis avatav helkuripuu jääb helendavaisse ehteisse valgema aja saabumiseni.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background