Lahemaal toimub 18. rahvusvaheline noore looduskaitsja laager

08/07/2019

Tagasi

Keskkonnaamet korraldab 7.-13. juulil Lahemaa rahvuspargis noore looduskaitsja rahvusvahelise laagri Junior Ranger, kus saavad kokku 9 riigi noored.
Laagri eesmärk on suurendada noorte keskkonna- ja loodusteadlikkust ning arendada noorte looduskaitsjate koostööd. Kord aastas toimuvas laagris omandavad noored looduskaitselisi teadmisi, kogemusi ja praktilisi oskusi ning saavad tuttavaks mõttekaaslastega teistest riikidest.
Tänavusel kursusel Võsu Männisalu puhkekeskuses osaleb 40 noort looduskaitsjat ja juhendajat viieteistkümnelt kaitsealalt üle Euroopa. Kokku on laagris esindatud 9 riigi noored Hispaaniast, Hollandist, Iisraelist, Itaaliast, Saksamaalt, Šotimaalt, Rootsist, Ühendkuningriigist ja Eestist.
Laagri avapäeval said külalised osa Eesti juubelilaulupeost Tallinna Lauluväljakul ning kursuse viimasel õhtul õpivad ka ise kohalikke rahvatantse ja laule esitama Lahemaa rahvamuusikute loomingu saatel. Seitsmepäevase laagri jooksul tutvutakse Lahemaa metsade, ranniku ja rabadega. Linnuhuvilised õpivad varahommikusel retkel tundma linnuliike, hülgevaatlus ja öine nahkhiirte uurimine pakuvad aga elamusi ka kogenud looduskaitsjatele. Töötubades meisterdatakse puidust ja kasetohust esemeid, maalitakse looduslikele materjalidele ning valmistatakse kasevihta. Talgutel proovitakse traditsioonilisi töövõtteid poolloodusliku rohumaa hooldamisel. Kursuse ajakava on leitav Keskkonnaameti kodulehelt.
Noore looduskaitsja Junior Rangeri programmi üleeuroopaliseks koordinaatoriks on kaitsealade ühendus Europarc, kuhu kuulub kaitstavaid alasid 40-st riigist. Euroopas on kursused toimunud alates 2002. aastast, Eesti vanemates rahvusparkides alates 2004. aastast. Peagi algavad kursused ka meie tänavu loodud Alutaguse rahvuspargis. Kursuseid korraldab Keskkonnaamet, läbiviimisse kaasatakse erialaspetsialiste ja kohalikke kogukondi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background