Läänemaal toimub Orkaan

01/11/2019

Tagasi

Hingekuu viimasel nädalavahetusel ehk 29. november kuni 01. detsember toimub Saaremaal, Hiiumaal ja Pärnumaal Kaitseliidu suurõppus Orkaan. Pärnumaal peamiselt Lääneranna valla territooriumil.
Tegemist on iga-aastase suurõppusega, kuhu tuleb kokku ligi tuhat kaitseliitlast ja kaitseväelast põhiliselt Lääne maakaitseringkonna malevatest. Ühes Lääne, Saaremaa ja Pärnumaa maleva kaitseliitlastega osalevad õppusel ka Rapla maleva liikmed, kaitseväelased, Läti vabatahtlik riigikaitseorganisatsioon, Politsei- ja Piirivalveamet, Naiskodukaitse ja teised partnerid. Sel aastal toimub Orkaan juba neljateistkümnendat korda.
Pärnumaal harjutatakse kolme päeva jooksul Lääneranna valla kaitsmist. Õppuse tegevust võib kõige enam märgata Kalli–Vatla–Lihula vahelisel alal ja Lihula linnas. Õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, mis tähendab, et müratase lahingute alal võib olla tavapärasest kõrgem, aga öisel ajal aktiivset lahingutegevust ei toimu.
Pühapäeval, 1. detsembril kell 13.00 toimub Lihula linnusemäel õppuse Orkaan lõpurivistus, kuhu on oodatud ka pealtvaatajad. Pakutakse sõdurisuppi. Tutvustatakse õppusel kasutatud Kaitseliidu ja partnerite tehnikat.
Õppusega seotud küsimuste ja probleemide korral võib pöörduda Pärnumaa maleva poole telefonil 717 9547 või meiliaadressil jaanus.mehikas@kaitseliit.ee.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background