Lääne päästekeskuse Pärnumaa operatiivinfo

27/03/2020

Tagasi

26. Märtsil kell 8.27 sai häirekeskus teate maastikupõlengust Häädemeeste vallas. Prügi põletamisest alguse saanud tulekahju levis 0,7 hektarile ning ohustas läheduses asuvat võsa ja kasvuhooneid. Päästjad likvideerisid kulupõlengu kell 8.50.

Tänasest kehtestas Päästeamet tuleohtliku aja kogu Eesti territooriumil. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, sest isegi väike eksimus lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed. Tuul puhub lõkke kiiresti laiali, tuli levib kuiva maapinna tõttu väga kiiresti ja nii võib puhkeda ulatuslik maastikupõleng, mille kontrolli alla saamine on väga raske. Viimase kahe nädala jooksul on Eestis toimunud 65 metsa- ja maastikutulekahju, neist mitmed on olnud ulatuslikud. Soojad ilmad viitavad sellele, et tulekahjude arv maastikul on kiirelt kasvamas. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas ja maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Enne lõkke tegemist soovitame uurida kohaliku omavalitsuse õigusakte – tiheasustusalal võib olla lõkke tegemine keelatud või siis on määratud, mida lõkkes põletada tohib.
Päästeamet tuletab meelde, et kulu põletamine on keelatud aastaringselt. Täpsemat infot tuletegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524 või lehelt https://www.rescue.ee/files/2019-04/lokke-ohutusjuhised.pdf?8c8bf1f30d.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background