Lääne päästekeskuse Pärnumaa operatiivinfo

28/02/2020

Tagasi

27. veebruaril murdusid raske lume tõttu mitmes kohas teedele puud, mida päästjad eemaldamas käisid. Lääneranna vallas Rame, Hanila ja Paatsalu külades, Põhja-Pärnumaal Kurgja külas.

27. veebruaril kell 16.10 said päästjad teate tulekahjust Pärnu linnas Lemmetas külas. Päästjad tuvastasid põlemise tööstushoone ventilatsioonisüsteemis ning tuli oli levinud seinakonstruktsioonidesse. Päästjad likvideerisid põlengu ning avasid tulekollete otsimiseks umbes 8 ruutmeetrit seinakonstruktsioone. Inimesed olid evakueeritud ning keegi kannatada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 16.57.

27. veebruaril kell 19.45 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Lihula linna Ristiku tänavale. 12 korteriga kivist korrusmaja ühes keldriboksis toimus põleng, mis tänu päästjate kiirele tegutsemisele sealt edasi ei levinud. Majas viibinud inimesed said iseseisvalt hoonest välja. Oletatav esialgne tulekolle asus esimese korruse korteris, kus küttekolle oli ühendatud ventilatsioonilõõri. Sealt levis tuli keldrisse. Ventilatsioon ei sobi kütteseadme suitsulõõriks, sest pole ehitatud suitsu kuumust taluvaks ning ei takista sellest maja konstruktsioonidele tekkivat tuleohtu. Korteris oli olemas töökorras suitsuandur, kuid see tööle ei rakendunudki, kuna suits levis peamiselt trepikotta. Põleng kortermaja keldris on väga ohtlik, kuna intensiivse põlengu puhul on takistatud inimeste ohutu väljumine trepikoja kaudu. Keldrid peavad olema puhtad üleliigsest ning seal ei tohi ladustada prahti ja muid kergesti süttivaid materjale. Ühtlasi peab olema kelder eraldi suletud uksega, et tõkestada suitsu- ja tule levikut trepikotta.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background