Lääne päästekeskuse operatiivinfo

28/10/2019

Tagasi

Möödunud nädalavahetusel tegelesid päästjad tormikahjustuste likvideerimisega. Kõige rohkem räsis torm eile Saare- ja Pärnumaad. Kokku reageeriti ohu likvideerimisele 78 korral, kuid puid eemaldati teedelt ja tänavatelt üle saja.
Pärnumaal oli väljakutseid 35 ning põhilised väljakutsed hõlmasid teedele ning elektriliinidele kukkunud puid. Ühel korral räsis tuul kortermaja katust ning paaril korral kukkusid puud elektriliinidele. Saaremaal oli väljakutsete arv 34. Lisaks maha kukkunud puudele sai Sõrves kannatada üks auto, mis teel olnud puule otsa sõitis. Mustjalas kukkus puu vastu elumaja ning Sõrves kukkus teele ligi meetrise läbimõõduga remmelgas, mille eemaldamisega nägid Kihelkonna ja Salme komandod mitu tundi vaeva.
Päästeamet on kriisideks valmistumiseks teadmisi jaganud juba paar aastat. Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Viktor Saaremets ütles, et eilne Eestit räsinud torm oligi õpikunäide ühest võimalikust kriisist. Oluline on teada, kuidas end ja oma lähedasi kriisi ajal kaitsta. Inimene peab teadma kuidas sellises olukorras saab sooja ja valgust ning omama piisavat söögi- ja joogivee varu. Lisaks tasub olla valmis ka selleks, et mobiililevi või elektri kadumisel ei saa ka abi kutsuda nii kiiresti kui tavaolukorras. Seega peab inimene ise end eeskätt ise aitama ja võimalikeks olukordadeks valmis olema.
Päästeamet soovitab kõikidel inimestel tutvuda veebilehega www.kriis.ee, kust leiab head praktilist nõu, mida juba enne kriisi teha ja mille peale mõelda ning ka kuidas kriisi ajal toimida.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background