Lääne päästekeskuse operatiivinfo

27/12/2018

Tagasi

26. detsembril kell 12. 46 teatati Häirekeskusele, et Valgerannas on inimesed jääpanga peale lõksu jäänud. Kalamehi kandev jääpank asus rannast umbes kahe kilomeetri kaugusel. Kellegi elu ohus polnud, kuid omal jõul inimesed maale ei pääsenud. Sündmuskohale tegelesid inimeste kaldale toomisega päästjad ja politsei- ja piirivalveameti merepäästjad. Kuna tekkinud oli mitu jäälahvandust, siis kolmele kalastajale mindi paadiga järgi Pärnust Lootsi tänava poolt. Kokku päästeti jääpangalt 27 kalameest, neist 24 PPA alusega ja 3 Päästeameti alusega. Kohal oli jääluuret tegemas ka lennuk. Juhtum on ilmekas näide, et jääolud on väga muutlikud ja alati tuleb arvestada läbivajumise ohuga.
Päästeamet mõõdab regulaarselt jää paksust populaarsematel siseveekogudel ning tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt<http://goo.gl/c9Y9N6>.
Jääkaart on loodud selleks, et oleks võimalik paremini edastada inimestele infot jääolude kohta meie siseveekogudel. „Eestis on ligikaudu 1200 järve ja veehoidlat, lisaks ka jõed ning lugematu arv tiike.

Merejääle minnes ja selle turvalises paksuses veendumiseks tuleb seda aga rannast eemaldudes ise jääpuuri abil mõõta. Inimest kandev jää on kümne sentimeetri paksune, kuid sellegipoolest ei saa jää paksusele ainult loota. Päästjad hoiatavad, et isegi hea ujumisoskuse korral on läbi jää vajumine väga ohtlik, sest omal jõul veest välja libedale jääservale pääsemine võib osutuda äärmiselt keeruliseks. Külmas vees kaotab täiskasvanu tegutsemisvõime ja teadvuse umbes veerand tunniga. Lapsed ja vanemad inimesed veel kiiremini.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background