„Kummituste“ tänane etendus jääb ära

20/11/2020

Tagasi

Näitleja haigestumise tõttu jääb ära draama „Kummitused“ tänane, 20. novembri etendus, mille piletiomanikel on võimalik täna õhtul vaatama minna Suures saalis etenduvat ajaloolist komöödiat „Pidusöök“. Külastajatel paluatske enne etendust Endla kassast läbi käia, et Küüni piletid Suure saali piletite vastu vahetada.
Ajal, mil arvamusliidritele meeldib rääkida sadu ja tuhandeid aastaid kehtinud tavadest ja väärtustest, lähevad Endla Teater ja Kinoteater tagasi kõige algusesse – lääne tsivilisatsiooni ja demokraatia hälli Ateenasse aastal 416 eKr. „Pidusöök“ on ajalooline komöödia, mille aluseks on kaks lääne mõtteloo kullafondi kuuluvat teost: Platoni „Symposion“ (ca 385-370 eKr) ja Xenophoni „Symposion“ (ca 360 eKr). Mis juhtub, kui kokku saavad kuus pohmeluses vaevlevat Vana-Kreeka meest? Nad hakkavad veini jooma ja armastusest rääkima. Või nagu ütleb Sokrates, üks pidulistest: „Iga mees peaks abielluma – hea naine teeb ta õnnelikuks, halb naine teeb tast filosoofi.“
„Pidusöögi“ autorid ja lavastajad on Kinoteater (Henrik Kalmet, Paavo Piik ja Paul Piik), kunstnik Illimar Vihmar, kostüümikunstnik Marie Vinter, koreograaf Rauno Zubko, valguskunstnik Ivar Piterskihh ja muusikaline kujundaja Feliks Kütt. Lavastuses mängivad Sten Karpov, Märt Avandi, Ago Anderson, Meelis Rämmeld, Sander Rebane, Sepo Seeman ja Carmen Mikiver.
Soovi korral vahetatakse draama „Kummitused“ tänased piletid Endla kassas kahe nädala jooksul ümber või ostetakse tagasi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background