Külalised Jaapanist huvituvad Pärnu linna e-teenustest

21/10/2019

Tagasi

Pärnus on kolmepäevasel visiidil külalised Jaapanist Ichikawa linnavalitsusest eesotsas Ichikawa linnapea Hirotami Murakoshiga.
Jaapanlaste külaskäigu eesmärk on otsida Pärnu linnaga koostöövõimalusi ja teha tutvust nii Eesti riigi kui ka kohalike omavalitsuste pakutavate e-teenustega.
Ichikawa meerile Murakoshile on praegune visiit juba teine Pärnus käik sel aastal, esimest korda väisas ta Pärnut tänavu maikuus. Seekordsel külaskäigul on Murakoshiga kaasas kolleegid Ichikawa linnavalitsuse informatsioonisüsteemide ja rahvusvaheliste suhete osakonnast ning Ichikawa linnasekretär.
Täna hommikul osalesid külalised Pärnu linnavalitsuse istungil, pärast mida demonstreeris Pärnu linnapea Romek Kosenkranius jaapanlastele, kuidas pärnakad ja kohalik omavalitsus omavahel läbi erinevate e-keskkondade suhtlevad: kuidas kodanikud saavad esitada taotlusi ja oma andmeid uuendada või muuta ja kui kiiresti tänu e-asjaajamisele infovahetus osapoolte vahel toimub.
Pärnu linnapea andis külalistele põgusa ülevaate ka Eesti riigi infoportaali Eesti.ee toimimisest ja funktsioonidest.
Täna pärastlõunal kirjutasid linnpead Pärnu Linnakodaniku majas alla koostööleppele, mille sisuks on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaalane koostöö omavalitsuse juhtimise ja teenuste valdkonnas.
Ichikawa linnapea Murakoshi sõnutsi on tema juhitval linnavalitsusel pärnakatelt palju õppida. Eeskätt just seda, kuidas teenuseid efektiivsemaks ja kodanikele kergesti kättesaadavaks muuta.
Ichikawas on elanikke pea kümme korda rohkem kui Pärnu omavalitsuses, kuid sealses linnavalitsuses on töötajaid koguni 30 korda rohkem kui Pärnu linnavalitsuses.
Homme külastavad jaapanlased Pärnu Mai kooli, kus neile tutvustatakse Eesti üldhariduskoolide IT-õpet.
Ichikawa linn asub pealinnast Tokiost 20 kilomeetri kaugusel. 2018. aasta andmete põhjal elab Ichikawas 487 000 inimest. Suur osa linnaelanikest käib tööl Tokios. Mitmed Tokiost välja viivad suured maanteed ja raudteeliinid läbivad just nimelt Ichikawa linna.
Ichikawas tegutseb palju metalli- ja tekstiilitööstusettevõtteid, siin asub ka Jaapani kaitseväe maavägede staap.
Jaapanis teatakse Ichikawa linna selle mitmekülgse hariduselu – Ichikawas on väga palju erinevaid koole – ning rikkaliku kultuuri- ja ajaloopärandi poolest. Tegemist on väga rohelise linnaga.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background