Kopter päästis vanahärra elu

20/09/2019

Tagasi

Eile ennelõunal Põhja-Pärnumaa hoolekodust kadunud 76-aastase Allani leidis politsei- ja piirivalveameti kopter ligi kahe kilomeetri kauguselt soost.
Politsei sai eile ennelõunal teate, et Põhja-Pärnumaa hooldekodust kadus 76-aastane Allan. Hooldekodu töötajad nägid teda viimati samal hommikul kella 9 paiku ja ütlesid meest otsima asunud politseinikele, et mees ei pruugi ümbritsevat adekvaatselt tajuda.
Kuna mure vanahärra heaolu pärast aina suurenes ja oli teada, et ta lahkus hooldekodust sussides ja ilmale sobimatus riietuses, palusid politseinikud otsingutesse kaasata politsei- ja piirivalveameti kopteri.
Kopter saabus meest otsima eile kella 14.30 paiku ja leidis vanahärra umbes poolteist tundi hiljem nii sügavalt metsast. Arvestades öiseid temperatuure, päästis kopter Allani elu.
Linnulennult asus Allan umbes kahe kilomeetri kaugusel hooldekodust, kuid tegi oli väga raskesti ligipääsetava ja soise kohaga. Allan tõsteti vintsi abil kopteri peale ja toimetati Tootsi kooli staadionile, kus ta anti piirkonnapolitseiniku hoole alla. Sealt toimetati vanahärra tagasi hooldekodusse, kus kiirabi ta üle vaatas.
Pärnu piirkonnapolitseinik Alar Abel paneb inimestele südamele, et märgates ilmastikule mittevastavates riietes inimesi, eriti vanureid ja lapsi, ringi uitamas, tuleks neid kõnetada ja küsida, kas nad teavad, kuhu nad lähevad. Ka eile märkas üks kohalik Allanit sussides õues ringi kõndimas, kuid ei andnud sellest politseile koheselt teada. See selgus alles hiljem.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background