Koolinoorte viktoriinil triumfeeris Pärnu Mai kool

27/11/2019

Tagasi

Endla teatri sammassaalis toimus traditsiooniline koolinoorte viktoriin „Meie Pärnu“. Parimaks kodulinna ajaloo tundjaks osutus Pärnu Mai kooli esindus, teise koha saavutas Kuninga kooli võistkond ja kolmandaks tuli Vanalinna kooli tiim.
Küsimusvõistlusel osalesid ka Rääma, Ülejõe, Raeküla ja Tammsaare kool ning Sütevaka humanitaargümnaasium ja Tõstamaa keskkool.
Iga kool pani välja ühe viieliikmelise võistkonna, kuhu kuulusid 7.-9. klasside õpilased.
On tavaks saanud, et koolinoorte viktoriin lähtub paarist Pärnu linna ajalooga seotud teemast ning nõnda oli see ka sel korral.
Mälumängu teemadeks olid „100+100 Pärnumaa omavalitsused“ ja „Sõja kaja – 75 aastat Pärnu südalinna hävitamisest II maailmasõja käigus“.
Neil teemadel koostas õpilastele 15 küsimust Pärnu muuseumi muuseumipedagoog Kristiina Vunk, kes kuulus ka viktoriini žüriisse.
Pärnu koolinoorte viktoriin „Meie Pärnu“ toimub alati kodanikunädalal. Teadmiste proov on mõeldud kohalike koolinoorte teadmiste süvendamiseks kodulinna ajaloo, tänapäeva elu-olu ja tegemiste ning linnajuhtimise kohta.
Viktoriini korraldatakse alates 1999. aastast. Kuni 2017. aastani võisteldi kahes vanusegrupis, 7.-9. klasside õpilased ja 10.-12. klasside õpilased. Alates 2018. aastast korraldatakse viktoriini ainult 7.-9. klasside õpilastele.
Kodulinna koolinoorte viktoriini toetavad kohalikud ettevõtted.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background