Koolijuhid kinnitasid gümnaasiumite sisseastumiskatsete toimumise ajakava

16/10/2018

Tagasi

Pärnu Ühisgümnaasiumi, Pärnu Koidula Gümnaasiumi ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi koolijuhid leppisid kokku 2019/2020 õppeaasta uute õpilaste vastuvõtmise ajakavas.
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis toimuvad sisseastumiskatsed 30- 31. märtsil, Pärnu Koidula Gümnaasiumis toimuvad sisseastumiskatsed 5-6. aprillil ning Pärnu Ühisgümnaasiumis toimuvad katsed 8- 9. aprillil ja 11- 12. aprillil 2019 aastal.
Ühiselt lepiti kokku, et gümnaasiumid ei nõua sisseastumiskatsed edukalt sooritanud või katseteta (olümpiaadi, kutse või stipendiumi alusel) õppima oodatud õpilastelt kinnitust õppima asumise kohta enne 28. aprilli 2019. Seda põhjusel, et õpilastel oleks võimalus soovi korral kandideerida kõikidesse gümnaasiumitesse ning et anda noorele olulise otsuse ja valiku langetamiseks vajalik järelemõtlemise aeg.
Linnavalitsuse haridusnõunik Katrin Markii sõnul hoitakse õpilasele gümnaasiumikohta kuni 28. aprillini. Kui sisseastuja ei ole 28. aprilliks valitud gümnaasiumit oma otsusest teavitanud, saab gümnaasium vabaks jäänud koha täita paremusjärjestuses järgmise kandidaadiga.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background