Kolmes Pärnu gümnaasiumis ja kolledžis saab õppida hiina keelt

04/09/2019

Tagasi

Tallinna Ülikooli Konfutsiuse instituut pakub pärnakatele võimalust õppida hiina keelt. Hiina keele tunnid hakkavad toimuma Pärnu Ühisgümnaasiumis, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis, Pärnu Koidula Gümnaasiumis ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis.
Hiina keele tunde viib läbi hiinlanna Huang Mei.
Hiina keele õpetaja ja Pärnu koolide esimene kohtumine leiab aset sel reedel, 6. septembril. Huang Mei viib kõigis kolmes gümnaasiumis läbi näidistunni ja külastab ka kolledžit.
Sütevaka humanitaargümnaasiumi õppealajuhataja Ene Kõo sõnutsi hakkab Sütevakas hiina keelt C-võõrkeelena õppima üks grupp kümnendikke. Täpne õppijate arv selgub pärast reedest näidistundi.
Koidula kooli õppealajuhataja Ille Rohtlaan ütles, et kevadel oli Koidula koolis hiina keele õppimisest huvitatud kümmekond gümnasisti, ent kuna nüüd on lisandunud terve hulk uusi 10. klassi õpilasi, on tõenäoline, et tahtjaid tuleb juurde.
Ka ühisgümnaasiumis on hiina keel tunniplaanis valikainena. Oma huvist õppida hiina keelt on andnud teada 16 gümnasisti.
Kolledž plaanib avada vähemalt kaks hiina keele rühma: ühe vabaainena üliõpilastele ja teise täiendkoolitusena kõigile huvilistele. Kui tahtjaid tuleb rohkem, avatakse mitu õpperühma.
Eestis on viimastel aastatel hiina keelt õpetatud-õpitud mõnes gümnaasiumis ja ülikoolis.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background