Kokkutulek toob jahimehed tänavu lennuväljale

06/07/2019

Tagasi

Eesti Jahimeeste Selts (EJS) korraldab iga-aastast jahimeeste kokkutulekut, mis toimub 12.-14. juulini Läänemaal Kiltsi lennuväljal.
Sel aastal pühendutakse kokkutulekul rohkem koostööle erinevate partneriga, näiteks Kaitseliiduga tehakse senisest enam koostööd.
Esimene jahimeeste kokkutulek toimus 1968. aastal Ida-Virumaal Toila-Oru pargis ning on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks. Kokkutuleku tegevused jagunevad laias laastus kolmeks: võistlused, koolitused ja meelelahutus. Sobilikke tegevusi on erinevatele vanusegruppidele.
Jahimehed võistlevad seltside arvestuses kümnel alal: viktoriin, kokandus, peibutamine, jahisarvevõistlus, jahijutu-taidlusvõistlus, jahijuhtide võistlus, haavli-ja kuulilaskmine, kutsemeistrivõistluss ja stendivõistlus.
Lisaks korraldavad naiskodukaitsjad töötubasid, näiteks esmaabikoolitus ja erinevate situatsiooniülesannete lahendamine. Naiskütid pakuvad päev läbi lastele tegevusi ja toimub ka mitmeid võistlusi. Huvilised saavad osaleda käsitöö- jm töötubades, proovida vibulaskmist või osaleda hoopis Läänemaad tutvustaval ekskursioonil. Samuti on tegevusi jahikoertele.
Laupäeval on kohal Riigikogu jahimeeste toetusgrupp ning EJSi juhatus, kus arutletakse aktuaalsete jahindusteemade üle. Veterinaar- ja Toiduameti esindaja Harles Kaup teeb aga jahimeestele koolituse. Esindatud on ka Erametsaliit, Erametsakeskus ja Läänemaa metsaühistu ‒ nende telgis saab metsaomanik palju kasulikku infot.
Avatud on kaubatänav, mis kujutab endast Eesti jahinduslikku minimessi, kus on enamik jahindusega seotud firmasid kohal. Eraldi koht on kokkutulekutel alati olnud ka ulukiliha kokkuostjatel ja töötlejatel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background