Kinodesse jõuab film Tanel Kangertist ja Rein Taaramäest

30/10/2018

Tagasi

Novembri alguses jõuab Eesti kinodesse dokumentaalfilm “Mäed, mida polnud”. Filmi keskmes on Vändrast sirgunud tippsportlased Tanel Kangert ja Rein Taaramäe ning nende esimene treener Erich Perner. Lugu viib meid jalgrattaspordi telgitagustesse ja annab ülevaate spordihingede keerdkäikudest teel tippu.
“Mäed, mida polnud” on film, milles kohtuvad perifeersed madalad maastikud maailmakuulsate mäetippudega ja seda sõna otseses mõttes. Treener Erich Perneri käe alt sirgusid suurmeistriteks kaks Vändra noormeest. Üks lõi profimaailma ukse lahti pauguga, teine vargsi, põlvevigastustega maadeldes. Aga mõlemad jõudsid sihile. Mis teed pidi, millise hinnaga? Film kahest sportlasest on unikaalne, sest tegemist on kahe võidulooga, mitte ühe erandiga. Üks erandlik edulugu on veel mõistetav, aga kui neid on kaks ja samal ajal, võib olukorda pidada imeks.
Ratturite argipäev ja tipptiimide varjatud telgitagused, peresuhted ja eemal olemine lähedastest on see, mida film kahest jalgratturist avalikkuse ette toob ning näitab, et andekus, töökus ja tahtmine võivad viia maailma suurimatele lavadele.
Paljude aastate jooksul kogutud materjal ja filmi idee autori Ivar Jurtšenko ligipääs kangelastele on formuleerunud 75 minutiliseks
linateoseks.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background