Keskkonnaminister kutsub looduskaitsekuul kõiki kaasa aitama liigirikkuse säilitamisele

13/05/2019

Tagasi

Täna, 13. mail kuulutas keskkonnaminister Rene Kokk Tallinna Botaanikaaias tänavuaastase looduskaitsekuu pidulikult avatuks.
Alates 1980. aastast on saanud kenaks kombeks pidada looduskaitsekuud. Looduskaitsekuul räägitakse, kuidas kõik oma tegude ja tegematajätmistega saavad kaasa aidata liigirikkusele. Ühtlasi  kutsutakse Eesti erametsaomanikke üles järgima riigi head eeskuju ja pidama kevadist raierahu. Üle Eesti toimub palju üritusi, et tuua inimesi tagasi looduse rüppe.
Hiljuti ilmus teadusraport selle kohta, kuidas ligi miljonit taime- ja loomaliiki ohustab lähiajal väljasuremine. Elurikkus ei ole vaid rahvuspargis või looduskaitsealal, vaid kõikjal meie ümber: maal ja vees, niidul ja metsas, teeservas ja põlluveerele, mullas ja mulla pinnal, kõduneval kännul ja sammaldunud kivil, lombis ja kraavis, meres ja jões.
Alanud looduskaitsekuul teemal „Igaühe loodushoid“ räägitaksegi sellest, mida igaüks – ka linnainimene -, saaks ära teha liikide säilimisele kaasaaitamiseks. Tallinna Linnavalitsuse abilinnapea Kalle Klandorf märkis, et ka Tallinna linna lööb looduskaitsekuu tegemistes aktiivselt kaasa, pakkudes omalt poolt välja terve rea matku ja muid üritusi


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background