Keskkonnaamet taotleb Soomaale ja Matsalule rahvusvahelist tunnustust

17/06/2020

Tagasi

Selle nädala jooksul külastab Matsalu ja Soomaa rahvusparke Euroopa Kaitsealade Liidu sõltumatu hindaja. Keskkonnaamet taotleb mõlemale turismipiirkonnale säästva turismi kaubamärgi staatust, et aidata kohalikul loodusturismil areneda.
Säästva turismi sertifikaat on Euroopa Kaitsealade Liidu tunnustus kaitsealade piirkonnas tegutsevatele ettevõtjatele, kuna see on loodussäästliku turismi kvaliteedimärk.
Välishindaja Rolands Auzinš tutvub külaskäigul 15.–19. juunini looduskaitseliste tegevustega mõlema rahvuspargi piirkonnas, kohtub kohalike ettevõtjatega ning omavalitsuste esindajatega.
Nii Matsalu kui ka Soomaa turismi edendajad on eelneva pooleteise aasta jooksul arutanud kohalike sidusrühmade esindajatega piirkondade arengueesmärke ja tegevusi. Kokku on lepitud järgmise viie aasta tegevuskava, mille elluviimine sõltub koostöö tulemuslikkusest.
Euroopa Kaitsealade Liidu välja töötatud säästva turismi põhimõtted aitavad tagada kvaliteetse turismiteenuse pakkumise kaitsealadel ja nende lähipiirkonnas. Säästva turismi sertifikaat tõstab sihtkoha rahvusvahelist mainet ning aitab piirkonda tutvustada keskkonnast hoolivatele külalistele.
Soomaa rahvuspargile taotleb Keskkonnaamet rahvusvahelist tunnustust esimest korda. Matsalu piirkonnale omistati sama kaubamärk 2015. aastal, sel aastal soovitakse staatust uuendada. Tunnustuse saajad selguvad aasta lõpuks.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background