Keskkonnaamet otsib taas karuputke tõrjujaid

07/02/2020

Tagasi

Riigi Tugiteenuste Keskus kuulutas järgnevaks kolmeks aastaks välja riigihanke karuputke võõrliikide tõrjujate leidmiseks. Pakkumuse hindamisel eelistatakse tõrjemeetodina kaevamist mürgitamisele. Kokku otsitakse tõrjujaid 2083 hektaril kasvavate putkede tõrjeks.
Keskkonnaameti liigikaitse peaspetsialist Eike Vunk selgitas, et tõrjujal on oluliselt lihtsam teostada tööd kohtades, mida ta on varem külastanud, tunneb ala iseloomu ning teab, kus olid taimed ja kuidas seal eelmisel aastal tõrjet tehti. Seetõttu soovitakse sõlmida 3-aastased lepingud, mis annavad loodetavasti parema töö tulemuse.
Varasemate aastatega võrreldes on suurenenud kaevamise osakaal. Seda nii veekaitsevööndite, mahealade kui maaomanike soovide tõttu, kuid suuresti ka seepärast, et pikaaegse tõrje tulemusel on taimi hõredamalt. Tõrjet tellitakse üle Eesti viiekümnele üksusele. Esmakordselt on hankes 5 tõrjeüksust, kus tohib tõrjet teostada üksnes labidaga. Ülejäänud üksustele on pakkumisel võimalik saada lisapunkte, kui mürgitamise asemel plaanitakse kaevata.
Karuputkest on võimalik lahti saada üksnes järjekindla ning efektiivse tõrjetööga. Riiklik karuputke tõrje on toimunud juba üle kümne aasta. Selle aasta alguse seisuga on karuputk hävinuks märgitud 621 hektaril ja umbes kolmandik tõrjes olevatest kolooniatest peaks olema tõrjes viimaseid aastaid.
Riigihanke nr 216233 „Karuputke võõrliikide tõrje tellimine Eestis aastatel 2020–2022“ dokumentidega saab tutvuda, küsimusi ja pakkumusi esitada riigihangete registri kaudu aadressil riigihanked.riik.ee. Lisainfo ja link kaardirakendusele asub www.keskkonnaamet.ee Pakkumuste esitamise tähtaeg on 05.03.2020.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background