Keskkonnaagentuur palub Sindi paisu teemalist tagasisidet

01/10/2019

Tagasi

Aasta tagasi alustati Keskkonnaagentuuri eestvedamisel Sindi paisu lammutamisega eesmärgiga rajada sinna kaladele ja veespordisõpradele läbitav kärestik. Septembri lõpus valmis kärestikust oluline osa ning kalade rände vaba liikumine ja veesportlaste suur rõõm uuest meelispaigast on leidnud esimesi kinnitusi.
Et jäädvustada märke, emotsioone ja mõtteid projekti tulemustest, palub Keskkonnaagentuur kõigi loodusesõprade abi. Kui alates möödunud aasta oktooberist on tähele pandud midagi põnevat, positiivset või tähelepanuväärivat Pärnu jões, lisajõgedes, kallastel, ümbritsevatel aladel, siis palutakse sellest Keskkonnaagentuurile märku anda. Olgu selleks siis märgatud või püütud kala kuskil, kus ammu pole sellist liiki kohatud, uued võimalused veespordiks, põnevad külaskäigud Sindisse (või Jändjasse, Vihtrasse) jne. Oodatud on kõik lood, fotod ja pisimadki tähelepanekud. Info saab edastada Keskkonnaagentuuri projektijuhile Külli Tammurile  e-kirjaga kulli.tammur@envir.ee.

Lisaks palutakse ära märkida, kas saatja on nõus oma nime ja fotode avalikustamisega. Infot võidakse kasutada artiklites, ettekannetes, projekti „Pärnu jõestiku elupaikade taastamine“ kokkuvõtvas materjalis koos viitega autoritele.
Sindi linnas paiknenud pais asus Pärnu jõe suudmest 14 km kaugusel, olles vee-elustikule ületamatu ja blokeerides rändel olevatele kaladele 90% Pärnu jõestikus asuvatest kude- ja elupaikadest. Olukord lahendatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi võimendusel projekti „Pärnu jõestiku elupaikade taastamine“ raames.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background