Keskkonnaagentuur kutsub märkama ja eelistama ökomärgist

17/10/2019

Tagasi

Keskkonnaministeerium ja Keskkonnaagentuur alustavad sel nädalal kampaaniaga, mis kutsub kõiki tarbijaid üles andma enda pisikest panust planeedi heaolusse ning samal ajal kaitsta oma tervist. Koos kampaaniaga algas ka Instagrami kampaaniamäng, kus võib võita kastitäie EL ökomärgisega tooteid. Teavituskampaania tuletab meelde, et paremad tooted ei ole ainult tervise- või keskkonnafanaatikute jaoks vaid see on teadliku kasutaja valik igapäevaseid sisseoste tehes.
Euroopa Liidu ökomärgis on lühidalt öeldes tähis, mis kinnitab toote või teenuse keskkonnasõbralikkust. Selle märgise saavad majapidamistooted, millel on väiksem keskkonnamõju ning samal ajal on need ohutumad ka tarbijate tervisele, sest EL ökomärgisega toodetes on inimese tervisele kahjulikke aineid teistest vähem.
Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul on inimeste keskkonnateadlikkus ainuüksi viimase aastaga kõvasti tõusnud.  Kampaania tuletab tarbijatele meelde, et paremate valikute tegemine algab väikestest sammudest. EL ökomärgisega tooted ei ole kallimad ega vähem tõhusad.
Lisainformatsioon on leitav lehel www.ökomärgis.ee


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background