Kakskümmend Pärnu linnavolinikku esitas linnapeale umbusaldusavalduse

26/02/2020

Tagasi

Kakskümmend Pärnu linnavolikogu liiget esitas eile õhtul linnapea Romek Kosenkraniusele umbusaldusavalduse, volikogus on 39 liiget.
Umbusalduse algatajad kuuluvad Reformierakonna ja Isamaa fraktsiooni, nendega liitus volikogu ainus sotsiaaldemokraat Kalev Kaljuste. Valimisliidu Pärnu Ühendab, Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) 19 esindajat volikogu istungil ei osalenud.
Pärnu võimuliidu moodustavad praegu valimisliit, Keskerakond ja Isamaa. Opositsioon koosnes Reformierakonna ja EKRE esindajatest. Nüüd on Isamaa ja Reformierakond umbusaldamiseks seljad kokku pannud ja soovivad uut koalitsiooni luua. 19 volinikust koosnev valimisliidu, Keskerakonna ja EKRE liit on samuti uue koalitsiooni moodustamiseks läbirääkimisi pidanud, kuid selle moodustamiseks napib neil hääli. Kaljuste kuulus varem valimisliidu fraktsiooni, kuid astus sellest välja.
Umbusaldusavaldust hakatakse arutama 5. märtsil toimuval linnavolikogu istungil. Linnapea Romek Kosenkranius kuulub valimisliitu, volikogu esimees Andres Metsoja Isamaasse.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background