Kaitsevägi kutsub Pärnus naisi ajateenistuse teabepäevale

10/03/2020

Tagasi

Kaitsevägi tutvustab sel neljapäeval Pärnus, Kaitseliidu Majas noortele naistele ajateenistust ja karjäärivõimalusi kaitseväes.
Eelmistel nädalatel Tallinnas ja Tartus toimunud naistele suunatud riigikaitse teabepäevadest võttis osa üle 130 neiu. Neljatunnisel teabepäeval kohtutakse ajateenistuse kogemuse võrra rikkamate reservväelaste ning kaitseväes töötavate naistega, kes annavad ülevaate ajateenistuseks valmistumisest, väljaõppest, elamistingimustest väeosades ning enda tööalastest kogemusest kaitseväes.
Pärnu teabepäeval räägib oma ajateenistuse ja kaitseväe kogemusest ka Pärnust pärit kaitseväelane Daisi Želizko. „Ajateenistusse mineku tõuke sain ülikooli kolmandal aastal kui hakkasin läbi tegevteenistuses olevate sõprade nägema kaitseväes reaalseid eneseteostus- ja karjäärivõimalusi. Huvi praeguse eriala vastu tärkas ajateenistuses ning läksin sealt edasi magistrisse personalitööd õppima. Hetkel töötan ma personaliohvitserina mereväes ja hoolitsen selle eest, et Eesti riiki kaitseksid tublid ja ettevõtlikud inimesed. Põnevate tööpäevade kõrvalt kasvab minu peres ka imearmas pooleteiseaastane tütar,“ rääkis Želizko.
Lisaks kummutatakse nii füüsilise koormusega seotud kui ka muid müüte ning tutvutakse kaitseväelase varustusega. Viies linnas toimuvatele teabepäevadele on oodatud 15–27-aastased naised, kes tunnevad huvi riigikaitse ning ajateenistuse vastu.
Pärnu teabepäev toimub juba sel neljapäeval, 12. märtsil kell 10.00-15.30 Kaitseliidu Majas.
Teabepäev on tasuta ning osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, mis lõppeb kolmapäeval, 11. märtsil kell 23.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background