Järvamaal toimub Päästeameti kutsemeisterlikkuse päev

22/08/2018

Tagasi

Kutsemeisterlikkuse päeval valitakse üheaegselt kutsemeistrid 4 erineval võistlusel: Eliitkomando, Pritsumees, ohutusjärelevalve ning esmakordselt ka halduse valdkonnas. Sellisel kujul toimub suurüritus esmakordselt, inspireerituna EV100 pidustustest. Selle aasta kutsemeisterlikkuse võistlus on heaks näiteks Päästeameti erinevate valdkondade koostööst ja koostoimest, samas aga näitab ka valdkondade eripärasid ja iseloomu.
Eliitkomando võistluse eesmärk on panna meeskondlikus võistluses proovile päästekomandode meeskondade kutsealased oskused. Üleriiklikule võistlusele pääsevad vaid regioonide parimad ning võistlusele pääsemine on auasi.
Pritsumehe võistluse puhul toimub eeskätt individuaalse vastupidavuse proovile panek Toughest Firefighter võistluse näitel. Eesti valitakse Pritsumees 20 korda ning selgi korral on võistlejaid kirjas üle kolmekümne ning võistlejate hulgast ei puudu ka tublimad õrnema soo esindajad.
Ohutusjärelevalve kutsemeistri võistluse eesmärgiks on esile tõsta inspektori töö keerukust ja olulisust. Kõige efektiivsem moodus õnnetust ja selle tagajärgi ära hoida on jätkuvalt seda ennetades ning võib julgelt öelda, et siin on täna selle ala Eesti paremik koos.
Haldusosakonna kutsemeisterlikkuse võistlus toimub esmakordselt ning on seetõttu ühtviisi põnev nii korraldajatele kui osalejatele. Võisteldakse nii individuaalselt kui meeskondlikult IV võistlusalal: teadmiste test, sõiduauto vigursõit, sõiduauto ratta- ja tule pirni vahetus, kombineeritud harjutus.
Demineerijate kutsemeisterlikkus toimus küll ära juuli alguses, kuid ka nemad on täna kohal ja tutvustavad oma tööd.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background