Jahimehed soovitavad põdra küttimismahtu vähendada

28/01/2020

Tagasi

Lõppenud põdrajahihooaeg näitas, et edaspidi tuleb põdra küttimismahtude määramisel olla ettevaatlik ja pigem neid vähem küttida, selgus 23. jaanuari Eesti Jahimeese Seltsi (EJS) juhatuse koosolekul.
EJSi presidendi Margus Puusti sõnul oli paljudel jahiseltsidel põtrade kättesaamisega probleeme. Ehkki tervikuna vabariigis põdra küttimismaht täideti, jäi 89 jahiseltsis see täitmata. See annab Puusti sõnul tunnistust sellest, et põtrade arvukus on oluliselt langenud ja edaspidi tuleks küttimismahte pigem vähendada. Arvukuse osas ka piirkondlikud erinevused, aga ettevaatlikus peaks olema üleüldine
printsiip.
15. detsembriga lõppenud põdrajahihooajal kütiti Eestis 6291 isendit. Keskkonnaagentuuri (KAUR) ulukiseire eksperdid soovitasid küttida 6350 isendit, jahindusnõukogud otsustasid küttimiskvoodiks 6278 isendit. Kui 2018./2019. jahihooajal aastal jäi põtrade nappuse tõttu küttimismaht täitmata 42 jahiseltsil, siis 2019./2020. jahihooajal juba 89 jahiseltsil.
Ka vasikaid nappis, mis annab tunnistust sellest, et põtrade arv on tublisti vähenenud.
Põtrade küttimise osas vormistatakse lõplik ettepanek koos metsameestega maa- ja metsaomanike ning jahimeeste esindusorganisatsioonide ümarlauas. Eelnevalt konsulteeritakse KAUR-i ekspertidega ning oodatakse ära ka pabulaloenduse tulemused.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background