Innove ootab huvilisi inspiratsiooniprogrammi „Jah, õpetajaks!”

17/01/2020

Tagasi

SA Innove ootab inimesi liituma inspiratsiooniprogrammiga „Jah, õpetajaks!”. Esmakordselt ellu kutsutud programmi eesmärk on innustada ja toetada neid, kes tahavad teha karjääripööret ja asuda või naaseda õpetajaametisse.
Sihtasutuse Innove projektijuhi Jaanika Aasa sõnul seisab Eesti silmitsi järjest kasvava õpetajate järelkasvu nappusega. Viimase OECD rahvusvahelise uuringu TALIS andmetel on Eestis alla 30-aastaseid õpetajaid vaid 7% ja enam kui pooled õpetajatest on 50-aastased või vanemad.
27. veebruaril algav programm koosneb neljast moodulist ja vältab maikuuni. Programmi viiakse läbi üle Eesti. Toimuvad seminarid ning osalejad kohtuvad õpetajate ja koolijuhtidega ning töövarjutavad neid, et saada aimdust õpetajatööst. Samuti valmistavad osalejad ette koolitunni ja viivad selle ka reaalselt läbi, et proovida kätt õpetajaametis. Programmi jooksul valmib koostöös juhendajaga personaalne tegevusplaan, kus kaardistatakse edasised tegevused, mida õpetajaametisse tööle asumiseks on vaja astuda.
Programmiga oodatakse liituma inimesi, kes on valmis karjääripöördeks ning soovivad asuda kas osalise või täiskoormusega tööle õpetajana. Otsitakse motiveeritud inimesi, kes usuvad, et õpetajatel on meie ühiskonnas kanda üks tähtsamaid missioone – luua homne ja veel parem Eesti.
Programmiga oodatakse liituma töökogemuse ja magistrikraadiga inimesi (võib olla omandamisel), kes:
* on oma valdkonna spetsialistid ja kaaluvad õpetajaametit järgmise karjäärivalikuna;
* on õpetajaks õppinud, ent pole õpetajana töötanud;
* on õpetajana töötanud, valinud teise karjääritee ning kaaluvad nüüd taaskord õpetajaametisse naasmist.
Programmi kandideerimise tähtaeg on 9. veebruar. Lisainfot programmi ja kandideerimisprotsessi kohta leiab Innove kodulehelt.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background