Iga teine eestlasest töötaja soovib lähiaastail vähem töötada

28/01/2019

Tagasi

Töötavaist eestlastest ligi pooled soovivad lähiaastail vähem tööd teha ja rohkem enda peale mõelda, mitte-eestlaste jaoks on olulisem mitte lasta end edaspidi tööl halvasti kohelda, näitas töövahendusfirma GoWorkaBit tulevikutöö küsitlus.
Nii eestlaste kui mitte-eestlaste esimene soov on lähiaastail rohkem teenida, kuid nn pehmed väärtused mis kirjeldavad tööõhkkonda ja -korraldust, on tõusnud pea sama oluliseks. Kui eestlastele on teenistuse järel olulisim eesmärk lähiaastail vähem tööd teha ja rohkem aega enesele pühendada, siis mitte-eestlaste jaoks on teenistuse järel olulisim eesmärk mitte lasta end tööl halvasti kohelda.
Olulisimate ootuste seas on ka soov töötada meeldivamate inimeste seltskonnas ja teha vähem kellast kellani tööd, olles rohkem enda tööelu peremees.
Parema teenistuse järel peavad eestlased olulisimaks lähitulevikus vähem töötada ja rohkem enda peale mõelda, mitte-eestlaste jaoks on tähtsaim mitte lasta end halvasti kohelda.
GoWorkaBit’i tulevikutöö küsitlus 2019 analüüsis kahe tuhande eestimaalase valmisolekut kaasaegsetele paindlikele töösuhetele üleminekuks. Paindlikke töösuhteid vahendav GoWorkaBit lubab inimestel teha tööd enda valitud koormusega ja neile sobival ajal, tööandjail aga katta mugavalt nii lühiajalisi kui ka püsivamaid tööjõupuudujääke.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background