Homme toimub IV Uhla – Rotiküla elamusjooks

19/08/2019

Tagasi

Arvult neljas Uhla – Rotiküla elamusjooks stardib juba homme, 20. augusti keskpäeval Uulu vastrenoveeritud staadionilt Raeküla staadionile. Tegemist on esimese spordisündmusega, mis stardib mahuka uuenduskuuri läbinud Uulu staadionilt, mille Häädemeeste Vallavalitsus ehitajalt ametlikult vastu võtab alles 31. augustil, kuid jooksu traditsiooni jätkamise huvides tulid nii vallavalitsus kui ka ehitaja joosku korraldajatele vastu ja lubasid staadioni siiski stardipaigana kasutada.
Eelmise nädalalõpu seisuga on eelregistreerunud põhidistantsile jooksma ja kõndima enam kui 120 liikumissõpra, mis on varasemate aastatega võrreldes ligi 40% suurem arv.

Lisaks põhidistantsile, mis stardib Uulu staadionilt kell 12 ja esimesed finišeerujad on Raekülas orienteeruvalt 35 minuti pärast, toimuvad mõlemal staadionil ka lastejooksud. Raeküla staadioni lastejooksule registreerumine algab kell 10.30 ja stardid algusega kell 11 ning Uulu staadioni lastejooksude registreerumine algab kell 11 ja jooksud stardivad vahetult pärast põhidistantsi starti. Kõigile osalejatele pannakse kaela omanäoline rotikujutisega medal. Kui varasemate jooksude medal oli staadioniovaali kujuga ja kolmest medalist moodustus Eesti lipu trikoloor, siis tänavuse jooksu medaliga tehakse algust uue trikoloori kombinatsiooniga, kus sinist värvi medal on ringi kujuline.

Elamusjooksule on võimalik registreeruda ka veel stardipaigas. Buss jooskule väljub Raeküla staadionilt kell 11. Stardipaigas ootab pakibuss, mis toob elamusjooksule siirdujate isiklikud asjad finišipaika. Jooksu idee sündis korraldajatel soovist jätkata Pärnu kahe staadioni jooksu traditsiooni, mille stardipaigaks oli Raeküla staadion, millest sündiva Uhla Rotiküla elamusjooksul sai finišipaik ja seda põhjusel, et seekordse jooksu eestvedajateks on Pärnu Raeküla linnaosa esindajad. Jooksu lähtepaigaks valiti Uulu staadion põhjusel, et see asub Raeküla staadionist mõistlikul kaugusel ning lähte- ja finišipaika ühendab looduskaunis ja mitmepalgeline maastik. Lisaks seob Pärnu Raeküla linnaosa ja toonast Tahkuranna valda perekond Pätside lugu, kelle pere liikmed on oluliselt mõjutanud mõlema kogukonna ja piirkonna arengut. Nii tekkiski korraldajatel soov kinkida Eesti Vabariigi 100. juubeliks üks tervislik ja perekond Pätside radadel liikuv kingitus.

Uhla Rotiküla elamusjooksu kuupäevaks on 20. august ehk Eesti Vabariigi taasiseseisvumise päev, mis on kalendris alati vaba päev. Igal aastal panevad just sellel päeval kaks kogukonda Uulu ja Raeküla seljad kokku ja korraldavad ühiselt meeldejääva sündmuse.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background