Homme räägitakse Pärnu muuseumis piirkonna kunstielust

10/04/2019

Tagasi

Homme algusega kell 15.30 jätkub Pärnu Muuseumi loengusarja 2019 I moodul Alar Raudoja loenguga „Viimane veerandsada Pärnu kunstielus”.
Pärnu kunstielus on toimunud alates eelmise sajandi lõpust väga suured muutused. Pärnusse tekkis oma kunstikool Akadeemia Non Grata ja koos sellega terve kunstirühmitus, mida isegi võrreldi omaaegse “Pallasega”. Näitusetegevus mitmekordistus. Linnas tegutses juba Uue Kunsti Muuseum Mark Soosaare juhtimisel, mis esitles esmakordselt suures mahus rahvusvahelist kunsti. 1995. aastal rajati Pärnu Linnagalerii, mille peamiseks suunaks sai Pärnu kunstnike esitlemine ja kunstielu elavdamine. Neil kolmel “vaalal” on Pärnu kunst ja kunstielu purjetanud tänaseni. Sellel teekonnal on olnud nii tõusu kui ka mõõna. Loeng “Viimane veerandsada Pärnu kunstielus” avab neid protsesse ja tutvustab kunstnikke, kes on oma panuse andnud Pärnu tugevale positsioonile Eesti kunstimaastikul.
Alar Raudoja on hariduselt kunsti ja tööõpetuse õpetaja. Oma kunstihariduse omandanud Tallinna Ülikoolis. Alar Raudoja on väga tänulik oma õpetajatele, kelleks olid Oskar Raunam, Ester Roode, Jaak Kangilaski, Peeter Mudist, Peeter Ulas jpt. Kunstinäituste korraldamisega Pärnus alustas ta juba eelmise sajandi 80-ndate aastate lõpus töötades kultuuriosakonna kunstitoimetajana ja hiljem kaunite kunstide toimetajana. Pärnu Linnagaleriid juhib ta alates 2007. aastast. Pärnu Kunsti Aastaraamatut on Alar Raudoja koostanud ja toimetanud alates 1997.
Pärnu Muuseum korraldab loenguõhtuid Pärnu ja Pärnumaa õpetajatele ja huvilistele. Loengusari on eelkõige suunatud õpetajatele, kuid oodatud ka kõik teised ajaloohuvilised väljastpoolt õppeasutusi. Eesmärgiks on paikkonna ajaloolise kultuuriloo ja muuseumi töövaldkondade tutvustamine ning täiendkoolituse pakkumine piirkonna kooliõpetajatele. Loengumaterjalid on abiks riiklike õppekavade mitmekesistamisel.
Loengusarja esimene moodul leiab aset märtsist maini 2019. aastal. Moodul koosneb kolmest loengust. Loengud on mõeldud õpetajatele täiendkoolitusena ja Pärnu Muuseum omab õigust väljastada loengusarja lõppedes igale koolituse läbinud õpetajale tunnistus.
Täiendkoolitusel osalevatele üldhariduskoolide õpetajatele on loengutes osalemine tasuta, teistele huvilistele näitusepiletiga.

Osalemiseks palutakse registreeruda siin: http://www.parnumuuseum.ee/parnu-muuseum/loengusari


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background