Haigusnähtudeta inimesed võivad töö tõttu lahkuda saartele või mandrile

16/03/2020

Tagasi

Vabariigi valitsuskomisjoni tänase korraldusega lubavad politseinikud haigusnähtudeta inimestel lahkuda töö tõttu saartele või mandrile, kuid tagasi saavad need inimesed minna alles liikumispiirangu tühistamisel.
Saartelt lubatakse lahkuda haigusnähtudeta inimestel, kelle elukoht on saarel, kuid nad töötavad mandril ja soovivad minna tööle. Sama kehtib ka vastupidi – mandrilt lubatakse saartele haigusnähtudeta inimesed, kes elavad mandril, kuid töötavad saarel ja soovivad liikuda sinna tööle.
Need inimesed peavad aga arvestama, et tagasi oma elukohta saavad nad pöörduda alles siis, kui liikumispiirang tühistatakse. Seetõttu palutakse inimestel oma igapäevatoimingud põhjalikult läbi mõelda ja liikuda vaid siis, kui see on hädavajalik. Piirangud on kehtestatud selleks, et viirus edasi ei kanduks ning mida vähem on liikumist, seda väiksem see oht on. Mõistvat suhtumist palutakse nii inimestelt endilt kui ka tööandjailt.
Peaministri 14. märtsi korraldusega kehtestati liikumispiirang Saaremaa, Muhumaa, Hiiumaa, Vormsi, Kihnu ja Ruhnu saarte osas. Tänase, 16. märtsi korraldusega lisas valitsuskomisjon liikumispiiranguga saarte nimekirja ka Manija saare.
Politsei kontrollib nii jalgsi kui autoga reisijaid Rohuküla, Heltermaa, Virtsu, Kuivastu, Munalaiu, Sõru ja Triigi sadamates ning saartele või sealt ära lubatakse liikuda vaid selleks õigust omavatel inimestel.
Saarte ja mandri vahel kehtivate liikumispiirangute kohta saab täpsemalt lugeda politsei veebilehelt<https://www.politsei.ee/et/juhend/eriolukord/liikumine-eesti-saarte-vahel>.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background