Erivajadustega laste õpitingimused paranevad

02/08/2019

Tagasi

Pärnu linnavalitsus hakkab linna üldhariduskoolides õppivate hariduslike erivajadustega (HEV) õpilaste õpitingimusi parandama, kohendades seitsmes koolis ruume, ostes 11 kooli HEV õpilaste jaoks sobivat mööblit ja seadmeid ning hankides 11 kooli kaasaegseid õppe- ja abivahendeid.
Kokku kulub selleks 402 022 eurot, millest 341 719 euroga toetab sobivate väikelahenduste loomist sihtasutus Innove ja 60 303 eurot võetakse Pärnu linna eelarvest. Ettevõtmisest saab kasu 13 kooli, tööd on kavas lõpetada hiljemalt järgmise aasta 30. septembriks.
Paikuse koolis renoveeritakse kahe klassi vaheline ruum individuaal- või rühmaõppe tarbeks. Raeküla koolis tehakse saalitagustest ruumidest eriklass, renoveeritakse individuaalõppe ruum ning remonditakse eriklassi kõrval asuv WC. Kuninga tänava põhikoolis kaetakse kahe klassi seinad heli summutava materjaliga, Kuninga tänava kooli ja Päikese Kooli rajatakse meelteaed.
Täiskasvanute gümnaasiumi välistrepile paigaldatakse käsipuu ja kaldtee. Rääma kooli hoovi tehakse õuesõppe klass ja jõukompleks.
Loodavate ja olemasolevate eriklasside sisustamiseks ostetakse reguleeritava kõrgusega toole, kott-toole, laudu, klassitahvleid, projektoreid, arvuteid, kõlareid, kõrvaklappe jpm, mida koolid HEV õpilaste õpetamiseks soovisid.
Vanalinna kooli CNC pingi klassi saavad teisedki koolid kasutada. Näiteks võivad pervasiivse arenguhäirega lapsed olla üle keskmise intellektiga, kuid neile ei pruugi sobida aastatepikkune õpe kutsekoolis. 11 arvuti ja kahe CNC pingi abil oleks ka HEV õpilastel võimalus end kutseõppeks või tööks ette valmistada.
HEV õpilaste jaoks sobivate õppe- ja abivahenditena ostetakse näiteks ajakulumõõtureid, lauamänge, tööraamatuid, häälikupikkuste tabeleid, lausete lõpetamise ja tunnete kaarte jms. Mesilast meenutavatel põrandarobotitel on võimalik programmeerimist harjutada ning selle kaudu erinevaid aineid (näiteks geograafiat või matemaatikat) ja teistega koos toimetamist õppida.
Ärevust aitavad leevendada jalgade rahustajad, raskustekid ja -vestid, stressipallid, teisaldatavad vaheseinad ja müramõõturid. Füüsilist tegevust soodustavad suusad, uisud, disgolfivahendid, hüppenöörid jpm.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background