Eriolukord pole rekordilist metsaistutust takistanud

11/05/2020

Tagasi

RMK on tänavu istutanud riigimetsa juba 10 miljonit puud ehk ligi pool planeeritud rekordilisest 22,4 miljonist. Igakevadiste avalike istutuspäevade asemel saavad huvilised tutvuda metsa eluringi ja puu kui kliimakangelase lugudega äsja valminud videote vahendusel.
RMK istutab tänavu kokku rekordilised 22,4 miljonit taime, mis on seni suurim ühel aastal istutatavate taimede kogus. Lõviosa taimi istutatakse kevadkuudel, üks miljon taime saab mulda sügisel.
RMK uuendab kõik raiesmikud, aga mitte ainult. Lisaks istutab RMK puid ka kohtadesse, kus varem metsa polnud, näiteks väheväärtuslikele rohumaadele, põõsastikele ja karjääridele. Kokku rajab RMK tänavu metsa niisugustele aladele enam kui 400 hektaril, sellest ligi 200 hektaril on istutustööd juba tehtud.
Eriolukorra tõttu tuli ära jätta eestimaalaste seas oodatud RMK igakevadised avalikkusele suunatud istutuspäevad. Seekord saab igaüks tutvuda metsa eluringi ja puu kui kliimakangelasega äsja valminud õpetlike videote vahendusel.
Kolm animatsiooni jutustavad loo sellest, et noores kasvavas metsas on iga puu kliimakangelane, sest puu seob atmosfäärist süsiniku pikaks ajaks, leevendades nõnda kliimamuutusi. Kasutades puitu kestvustoodetes, pikeneb veelgi aeg, mil süsinik on lukustunud. Liigirikkas riigimetsas on üle 20 000 liigi, kes vajavad eri vanuses metsa. Targalt metsa majandades ja looduskaitsesse panustades aitame kaasa kliimamuutuste leevendamisele.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background