ERGO jagab noorsportlastele stipendiumiteks 25 000 eurot

14/03/2019

Tagasi

ERGO kindlustusselts avas taotlusvooru noorsportlase stipendiumile. Juba neljandat aastat järjest jagatakse noorsportlaste vahel stipendiumeid koguväärtusega 25 000 eurot.

ERGO juhatuse liikme Tarmo Kolli sõnul on väga oluline toetada just noori sportlasi. Nad katkestavad tihti oma sportlaskarjääri põhjusel, et üleminekul täiskasvanute võistlusklassi tuleb sportimist ise finantseerida.
ERGO noorte sportlaste stipendiumile on oodatud kandideerima kõik 18–25aastased (k.a) sportlased.
Eelmise aasta noorte sportlaste stipendiaatide hulgas oli mitmeid, kes astusid läinud hooajal suure sammu maailma tipule lähemale. Näiteks aerutaja Joosep Karlson saavutas 2018. aastal maailmameistrivõistlustel 5000 meetrisel rajal 11. koha ja noorte Euroopa meistrivõistlustel 1000 meetri pikkusel distantsil tubli 16. koha. Karlson on ainuke Eesti aerutaja, kes kvalifitseerus 2019. aastal toimuvatele Euroopa mängudele Minskis, mis on ühtlasi aerutamise Euroopa meistrivõistlused.
Jalgrattasportlane Aksel Nõmmela on 2018. aastal mitmel mainekal ja tugeva konkurentsiga võidusõidul Euroopas saavutanud koha esikolmikus. Senine kõige olulisem tulemus on pärit Antwerpen Port Epic ühepäevasõidult, kus Nõmmela sõitis välja teise koha. Vaid aastaga on noor sportlane saavutanud märkimisväärse arengu ning 2019. aastal sõidab Nõmmela klassi võrra kõrgemas Belgia profimeeskonnas Wallonie Bruxelles.
Stipendium on suunatud pühendunud noorte sporditee jätkamise toetuseks ning mõeldud treening- ja võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks. Stipendiumit võib taotleda sportlane või tema nõusolekul ka treener, juhendaja, kool, spordiklubi või spordialaliit.
Taotluste esitamise tähtaeg on 2. aprill 2019.
Lisainfot stipendiumi tingimuste ja taotluse esitamise kohta leiab www.ergo.ee/noorsportlane2019<http://www.ergo.ee/noorsportlane2019>


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background