Endla Teatris esietendub Andrus Kivirähki ja A. H. Tammsaare „Elu ja armastus“

02/11/2018

Tagasi

3. novembril esietendub Endla Teatri Suures saalis Andrus Kivirähki draama A. H. Tammsaare järgi „Elu ja armastus“, mille lavastaja on Aare Toikka.
Irma Vainu on üheksateistkümnendat eluaastat käiv neiu, kelle ees on lahti kogu maailm. Ta on äsja oma kodualevikus gümnaasiumi lõpetanud ja nii head lõputunnistust kui temal polnud mitte kellelgi. Nii hea lõputunnistusega inimese ees peab maailm lahti olema, isegi kui ta ema on vaid vaene popsieit, usub Irma. Sellise lõputunnistusega võib sõita kasvõi Inglismaale või minna linna kursustele, õppida ja saada haritud naiseks. Ja just seda Irma teha kavatsebki, kuigi Kalmu Eedi pakub talle oma südant ja roose ja lubab teda kasvõi mitu aastat oodata. Aga Irma ei ole nagu teised tüdrukud, kes muust ei mõtle kui poistest ja armastusest ja on kanges mehelemineku valus. Nemad muidugi ehiks end roosidega, paneks neid rinda just südame juurde, aga nendel polnud ka sugugi nii head lõputunnistust kui Irmal. Irmal pole tarvis roose ega armastust, temal on hoopis teine tee! Nii lähebki üheksateistkümnendat eluaastat käiv Irma Vainu linna ja kohtub seal Rudolf Ikkaga.
„Elu ja armastuse“ kunstnik on Pille Jänes, valguskunstnik Margus Vaigur, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, koreograaf Marge Ehrenbusch, lavavõitluse koreograaf Tanel Saar ja videokujundaja Argo Valdmaa.

Lavastuses mängivad Saara Nüganen, Märt Avandi, Ott Raidmets, Carmen Mikiver, Fatme Helge Leevald, Kadri Rämmeld ja Ago Anderson.

Järgmised etendused toimuvad 10. ja 16. novembril, 15. ja 29. detsembril, 24. jaanuaril ning 16. ja 21. veebruaril Endla Teatri Suures saalis.

Külalisetendused toimuvad 26. novembril Vanemuise Teatris, 28. novembril Haapsalu Kultuurikeskuses ning 3. detsembril Paide Muusika- ja Teatrimajas.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background