Endla Teatri Suures saalis esietendub ajalooline komöödia „Pidusöök“

21/10/2019

Tagasi

23. oktoobril esietendub Endla Teatri Suures saalis ajalooline komöödia „Pidusöök“, mille autorid ja lavastajad on Kinoteater (Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik). Lavastuses mängivad Sepo Seeman, Märt Avandi, Ago Anderson, Sander Rebane, Sten Karpov, Meelis Rämmeld ja Carmen Mikiver.
Mis juhtub, kui kokku saavad kuus pohmeluses vaevlevat Vana-Kreeka meest? Nad hakkavad veini jooma ja armastusest rääkima. Või nagu ütleb Sokrates, üks pidulistest: „Iga mees peaks abielluma – hea naine teeb ta õnnelikuks, halb naine teeb tast filosoofi.“
Ajal, mil arvamusliidritele meeldib rääkida sadu ja tuhandeid aastaid kehtinud tavadest ja väärtustest, lähevad Endla Teater ja Kinoteater tagasi kõige algusesse – lääne tsivilisatsiooni ja demokraatia hälli Ateenasse aastal 416 eKr. „Pidusöök“ on ajalooline komöödia, mille aluseks on kaks lääne mõtteloo kullafondi kuuluvat teost: Platoni „Symposion“ (ca 385-370 eKr) ja Xenophoni „Symposion“ (ca 360 eKr).
„Platoni ja Xenophoni „Symposionid“ proovivad mõlemad edasi anda piduõhtut Sokratese seltsis ning oleme oma „Pidusöögi“ saanud neid kahte versiooni omavahel segades,“ täpsustavad lavastajad. „Teksti osas oleme jäänud suures mahus originaalidele truuks ning see, kui vähe selgitamist vajab ca 2,5 tuhat aastat vana mõte, annab imetlusväärselt aimu Vana-Kreeka kultuuri tollasest tasemest.“
„Pidusöögi“ kunstnik on Illimar Vihmar, kostüümikunstnik Marie Vinter, koreograaf Rauno Zubko, valguskunstnik Ivar Piterskihh, muusikalised kujundajad Kinoteater ja Feliks Kütt.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background