Elektrilevi teeb võrgu ülevaatust droonidega

19/06/2019

Tagasi

Elektrilevi kasutab üha rohkem õhuliinide ülevaatuseks droone, kuna nende abil on võimalik saada võrgust operatiivne ülevaade ja seeläbi võimalikke rikkeid ennetada. Droonidega võrgu ülevaatust aitab Elektrilevil teha sellele tööle spetsialiseerunud ettevõte HEPTA.
Igal aastal vaadatakse üle ligikaudu ühe viiendiku kogu võrgust, et leida probleemsed kohad enne, kui need riketeks arenevad – näiteks kohendamist vajavad mastid, liinideni ulatuv võsa või muud vead. Saadud infot kasutatakse nii hoolduste kui ka investeeringute planeerimisel.
Kokku käib Elektrilevi igal aasta läbi rohkem kui 8000 kilomeetrit liinikoridore ja üle 4000 alajaama. Võrgu defekteerimise töö tähendab tihtipeale sõna otseses mõttes liinialuste jalgsi läbi kõndimist, kuna metsas asuvad liinid võivad olla väga raskesti muude liikumisvahenditega ligipääsetavad. Droonid on selle töö meie jaoks aga oluliselt lihtsamaks ja operatiivsemaks teinud.
Selleks on ehitatud spetsiaalne droon, mis suudab kuni kuus tundi õhus püsida, taluda tuule tingimusi kuni 20 m/s ja stabiilselt liinide kohal manööverdada.

Lisaks rikete ennetamisele soovib Elektrilevi tulevikus droone kasutada ka tormide järgselt rikkekohtade tuvastamiseks.

Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõte Eestis ning haldab ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background