Elektrilevi sõlmis koostöölepingud kahe Soome energiaettevõttega

05/02/2019

Tagasi

Elektrilevi sõlmis värskelt lepingud energiaettevõtetega Vattenfall Services Nordic ja KSS Verkko, mis suurendavad Eesti ja Soome elektrivõrkude omavahelist koostööd.
Möödunud aastal valmis Elektrilevi osalusel Lõuna-Soomes kolm suurt 110 kV piirkonnalajaama – üks Vantaa, teine Lappeenranta ja kolmas Kuovola linna lähedal. Elektrilevi inseneride ülesandeks oli alajaamade automaatika projekteerimine ja seadistamine.
Automaatikaseadmete ülesanne on tagada pidev ja ohutu elektriühendus ka katkestuste ajal. Automaatika eraldab võrgust rikkelise osa ning hoiab vaatamata rikkele võimalikult suure osa võrgust töös.
Euroopa ühe suurima energiaettevõtte Vattenfalli Soome tütarettevõttega sõlmis Elektrilevi koostöömemorandumi. Sisuliselt tähendab see, et Soome elektrivõrgu arendamisel tegutsevad Vattenfall ja Elektrilevi partneritena.
Teise võrguettevõttega KSS Verkko sõlmis Elektrileviga raamlepingu, mille alusel vastutab Elektrilevi automaatika hooldus- ja erakorraliste rikketööde lahendamise eest.
Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks haldab Elektrilevi tänavavalgustusvõrku Tallinnas ja Tartus ning ehitab tervet Eestit katvat kiire interneti võrku.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background