Elektrilevi hakkab kasutama elektriautosid

03/05/2019

Tagasi

Elektrilevi sai eile kätte kolm esimest elektrikaubikut, mida ettevõtte insenerid ja automaatikud hakkavad kasutama erinevateks võrgutöödeks. Elektrilevi plaanib sel aastal osta veel kaks elektriautot ning tulevikus minna valdavalt üle elektriautodele.
Elektrilevi ostis kolm Nissan elektrikaubikut, millest kaks hakkavad tööle Tallinnas ja üks Tartus. Neile lisandub sügisel kaks Hyundai elektrimaasturit, millest üks läheb Tallinnasse ja teine Tartusse.
Ettevõtte arvutuste kohaselt on majanduslikus mõttes elektriautode ostmine mõistlik. Suurema soetusmaksumuse teevad hinnanguliselt seitsme aastaga tasa kordades madalamad hooldus- ja kütusekulud. Elektrilevi elektritranspordi juht Marko Viiding täpsustas, et ühe elektrikaubiku hind on ligikaudu 30 000 eurot, sama tüüpi diiselkaubiku oma 20 000 eurot. Iga-aastased kütuse ja hoolduskulud on elektriautol aga ligikaudu 3-4 korda madalamad.
Elektrilevi elektriautod hakkavad valdavalt sõitma linnas. Diisel- ja bensiiniautod on ökonoomsemad ennekõike maanteel, suurema kiiruse ja stabiilse sõidu juures. Elektriautod on aga ökonoomsemad just linnas, kus auto kasutab ära pidurdusenergiat, mida salvestatakse akusse.
Võrguettevõte plaanib tulevikus üha rohkem oma autopargist muuta elektriliseks. Järgmise aasta lõpuks plaanitakse elektriautode osakaalu tõsta 20%ni.
Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks haldab Elektrilevi tänavavalgustusvõrku Tallinnas ja Tartus ning ehitab tervet Eestit katvat kiire interneti võrku.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background