EL-i algatus vähendada CO2 heiteid ei leia veel eestlaste poolehoidu

16/10/2018

Tagasi

44% eestlastest ei poolda EL-i algatust, mille eesmärgiks on vähendada sõiduautode ja kaubikute poolt toodetava CO2 heitmete kogust, selgus 2018. aasta suvel korraldatud SEB Liisingu uuringust. Rohkem kui neljandik küsitletuist arvab, et nõuded on liiga karmid ja ebavajalikud, umbes viiendik aga kinnitab, et on peamiselt diiselautodele suunatud regulatsioonides pettunud.
Samas kujundavad tulevikunõuded, mis eeskätt puudutavad diiselmootoritele kasutamist, juba praegu eestlaste autovalikut ning 10% küsitletust on kinnitanud, et plaanib juba lähiajal diiselautoga sõitmise lõpetada. Veerand uuringus osalenutest kinnitas, et ei kavatse oma järgmise autona soetada diiselautot.
Küsimusele, mis autot plaanitakse tulevikus osta, vastas ligi 40% vastanutest Eestis, et soovivad bensiinimootoriga autot, 28% pidasid õigeks valikuks hübriidi. Vaid 11% vastanutest on kinnitanud oma poolehoidu gaasil sõitvatele autodele. Mootoritüüpi pidas mitteoluliseks näitajaks veidi üle viiendiku vastanutest.
SEB Liisingu Eestis, Lätis ja Leedus korraldatud autoostu- ja kasutamisharjumuste teemaline uuring hõlmas üle 3100 vastaja ning korraldati juunis ja juulis 2018.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background